Zapraszam do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. To ogólnopolska inicjatywa, której ideą jest pokonanie w modlitewnym skupieniu długodystansowej trasy. Zostały wyznaczone dwie trasy: św. Jana Pawła II - 40 km i Świętej Rodziny - 43 km. Rozpoczynają się i kończą przy kościele NSPJ w Herbach, prowadzą przez sąsiednie miejscowości. Na szlaku zaplanowane są stacje drogi krzyżowej. Rozważania i szczegółowy przebieg trasy dostępne są w aplikacji EDK na telefon komórkowy. 

 Na Ekstremalną Drogę Krzyżową wyruszymy 31 marca 2023. Rozpocznie się ona w kościele parafialnym mszą świętą o godz. 19:00. 

Trasę EDK pokonuje się samodzielnie (nie jest ona oznaczona a do nawigacji służy aplikacja). Można iść w małych grupach, ale obowiązuje zasada milczenia. Konieczne są wygodne buty i źródło światła (czołówka, ewentualnie latarka) oraz naładowany telefon z zainstalowaną aplikacją. Ekstremalna Droga Krzyżowa, zgodnie z nazwą, jest całonocną, wyczerpującą wyprawą, trzeba więc pamiętać o ciepłych ubraniach i prowiancie na drogę. Zachęcam też do zabrania własnoręcznie wykonanego krzyża. 

Przebieg trasy: Trasa Świętej Rodziny

Przebieg trasy: Trasa św. Jana Pawła II

Więcej o EDK: Strona EDK